502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2

Мороз по шкірі, або Як зимуватимуть кіровоградці

0

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2

«Ждет тебя п...ц, на вашем языке — катарсис».

«Камеді-Клаб»
 
Скоро зима. Страшна ця зима буде не тільки і не стільки низькими температурами. Найжахливіше — це те, що поки, здається, нікому незрозуміло, чим і як будуть опалюватись кіровоградські виробничі, офісні й житлові приміщення. Одні мешканці за звичкою не думають про майбутні холоди («мені зараз і так занадто тепло»), інші думають у сенсі «якось то воно буде», покладаючись на суто сепаратистське «авось». Треті починають панікувати, годинами шукаючи в Інтернеті найдешевші «буржуйки» і придивляючись до найближчих зелених насаджень.

Редакція Новин Кіровоградщини, залишаючи кожному кіровоградцю його законне право сприймати зиму так, як йому заманеться, все ж спробує розібратися, до чого готуватися цієї холодної пори року.
 
Зима без газу?
 
Зима буде — однозначно. Чи буде тепло у оселях і офісах — поки під питанням. Кіровоградські чиновники зібрались на розширене засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, запросивши туди ж керівників закладів освіти обласного центру. Зал засідань міської ради був заповненим вщент. Головував перший заступник міського голови Анатолій Перевозник.
 
Відразу почали з «цукерки»: всі наші тепло- та енергогенеруючі компанії, а також водоканал до опалювального сезону готові. У сенсі того, що технічні роботи проводяться згідно з запланованими строками.

— Всіма територіями, закладами, установами, — авторитетно запевнила присутніх директор департаменту ЖКГ ОДА Ольга Довжук.  
 
Потім чиновниця обласного рівня, правда, повідомила, що ситуація з забезпеченням області енергоресурсами — критична. 9 липня 2014 року вийшла Постанова Кабміну №296 (запам’ятайте), у якій кожна установа, від найменшого сільського дитсадочка до найбільшої лікарні чи заводу-гіганту, отримала свої ліміти на споживання природного газу. Причому цей ліміт розбитий помісячно. Тобто, перекладаючи з чиновницької мови на людську, якщо якась установа отримала норму споживання у 1000 кубометрів на місяць, то спожити має рівно стільки і не нанометром більше. Нові ліміти не залишають жодного шансу економним господарям: витратиш менше — молодець, але зекономлені кубометри на наступний місяць не переносяться.
 
Основний «хардкор» був лише попереду. За словами Ольги Довжук, вищевказана постанова передбачала скорочення споживання газу для бюджетних установ на 10 відсотків. Після прорахунків чиновники взялись за голову: реальне скорочення — 20,6 відсотка. І, що найбільше вразило пані Ольгу, — кіровоградські чиновники «з’їли» ці цифри, не подавши пропозицій із коригування лімітів між різними бюджетними установами.

— Прикладом у цьому була Олександрія, яка відразу надала пропозиції, — констатує Ольга Довжук, — від Кіровограда пропозицій не надходило.

Керівниця департаменту ЖКГ не впевнена, чи знають керівники бюджетних установ свої ліміти, і чи готові вони за ними виживати у вкрай складних умовах зими без енергоресурсів. І чи дотримуються вони їх зараз, адже за порушення лімітів передбачене покарання...
 
Будемо жити?
 
Потім, за законами драматургії, градус «лякалок» лише підвищувався. За словами Довжук, існуючих лімітів не вистачить на нормальне проведення опалювального сезону. «Нормальне» — тобто таке, до якого звикли наші бюджетники. І тут же чиновниця кинула «рятувальний круг»: «

— Треба вжити максимальних заходів щодо утеплення приміщень, щодо оптимізації їх.

Тобто якщо, наприклад, в школі є одне або кілька «зайвих» приміщень, їх треба законсервувати на час холодів і не подавати туди тепло чи подавати його в обмеженій кількості.

Якщо у обласних чиновників і залишались якісь надії на покращення ситуації з постачанням газу, то після наради губернаторів із міністром палива та енергетики, їх змінив розпач.

— Коли ми вийшли з цієї наради, я зрозуміла, що нам потрібно готуватись до дуже серйозних проблем у проведенні опалювального сезону, — констатувала Ольга Довжук.

Та й газ, «розподілений» 296-ю постановою, — віртуальний. Він є поки що лише в уяві профільного міністерства, а не в резервуарах.
 
Проте всі посадовці «без надії сподіваються» ось на що: ліміти на промислові підприємства на перші три місяці нового року дещо вищі від потреб. У грудні — 870 тисяч кубометрів, у січні — на 1600 тисяч, у березні — близько 800 тисяч «кубів».

— Ми вже направили листа віце-премьєру Гройсману і міністерству палива та енергетики пропозицію, щоб цей газ розподілили теплокомуненерго. І нам не відмовили в цьому питанні, — обнадіяла чиновниця.
 
Розібравшись у газовому питанні, Ольга Довжук додала «реалізму»: вочевидь, не вистачить ще й електрики через брак палива на теплоелектростанціях. І треба готуватися до запланованих відключень в електромережах. Чиновниця закликала бюджетників витратити до початку опалювального сезону час, аби відпрацювати заходи з роботи в екстремальних та аварійних умовах: коли не стане газу, тепла або світла.

— Я працюю у системі ЖКГ з 1992 року, — зізналась Ольга Довжук, — це будуть найекстремальніші умови роботи в осінньо-зимовий період.  
 
Котельні: даєш тепло?
 
Централізована система опалення у Кіровограді останніми роками почала втрачати прихильників. Вона неповоротка, нерідко вмикається незрозуміло коли і незрозуміло чому вимикається. Одним із нею холодно, інші, через спеку, сплять при відкритих вікнах.
 
Те, що цієї зими тепловикам працюватиметься «спекотно», ні в кого не було сумнівів. Обмеження лімітів на газ, відсутність альтернативних палива, а також борги населення за минулі роки: все це викликає занепокоєння у керівників підприємств. Керівник КП «Теплоенергетик» Сергій Кравченко доповів, що його підприємство закінчує підготовчі роботи, які обійшлись у 9 мільйонів гривень.
 
Зважаючи на ситуацію в країні, «Теплоенергетик» посилює охорону своїх стратегічних об’єктів. Підходи до греблі обносять колючим дротом, адже її підрив викличе затоплення всього центру Кіровограда. Посилюється охорона водосховища і 4 свердловин із питною водою.   
 
Сергій Кравченко відразу повідомив, що доведених лімітів на газ підприємству не вистачить навіть для підтримки технологічного мінімуму. Тому підприємству виділені 3 мільйони гривень на відновлення мазутного господарства. І ці роботи, за словами керівника, на фінальній стадії. Але топити мазутом — дуже дорого, зізнається Кравченко, адже ціна на нього зросла майже втричі (з 5300 гривень за тонну до 13000 гривень). Причина — відсутність державного регулювання цін на цей вид палива і як наслідок купівля у приватників за бізнесовими розцінками. Плюс до цього, в тариф потрібно буде додатково включати витрати на транспортування і розвантаження. Тож вартість такого тепла буде близько 20 гривень за квадратний метр.
 
Представник ще одного теплогенеруючого підприємства, ДП «Кіровоградтепло», теж запевнив, що вони до опалювального сезону готові. Втім, заступник директора Анатолій Таран намалював «апокаліптичний» сценарій: якщо в країні не буде електроенергії, не буде тепла, адже немає достатньої кількості дизельних електростанцій, аби забезпечити всі котельні підприємства.
    
Чи врятує «автономка»?
 
Непереливки буде і жителям квартир із автономним опаленням. Представник «Кіровоградгазу» заявив, що його підприємство гарантує подачу газу лише за наявності останнього у системі. На всі запитання присутніх у залі засідань про дії, коли блакитного палива не буде, газовики або мовчали, або чомусь починали читати «мантру» про утеплення квартир.  
 
Не менше проблем передбачаються і у тих, в кого «автономка» — електрична. Енергетики очікують перевантаження енергосистеми міста. Тому вводять графіки обмеження електроспоживання, електропотужності й аварійних відключень. Зараз працівники «Кіровоградобленерго» досліджують магістральні та внутрішньодомові електромережі, оптимізують систему локалізації майбутніх пошкоджень. Представник обленерго Микола Гершкул зауважив, що нинішньої кількості аварійних бригад недостатньо для роботи в екстремальних умовах цієї зими і закликав збільшити їх кількість.

Медзаклади і школи з дитсадками енергетики пообіцяли відключати в останню чергу. А ось житловим будинкам у цьому плані пощастило менше.

— Якщо будуть менше споживати електроенергії, є шанс зберегти стабільність енергосистеми, — звернув увагу присутніх Микола Гершкул, — якщо буде перевищення споживання, автоматика відключатиме електрику.

«Розбалансувати» енергосистему можуть і власники приватних будинків, які нелегально встановили в себе електроопалення як альтернативу газовому.  Далі Гершкул приголомшив іншою новиною: в «Кіровоградобленерго» готуються до найгіршого — вже проводять тренування розгортання енергосистеми «з нуля».    
 
До зими потрібно готувати і водні мережі, кажуть спеціалісти. Обладнання для ремонту і необхідні реагенти водоканал уже придбав. Тепер підприємства та ЖЕКи мають утеплювати власні підвали, адже за умови великих морозів і недостатнього опалення можуть перемерзати труби, якими у помешкання подається вода.  
 
Рятуйся, хто як може...
 
Прочитане навряд чи викличе оптимізм у споживачів електрики, газу і тепла. Зима стовідсотково буде важкою, адже відсутність газу є прогнозованою, а відключення електрики в домівках стане сумною реальністю. Від холоду можуть не врятувати ні найкрутіші турбовані газові котли, ні найекономніші електроконвектори. Адже при відсутності електричного струму не працюють ні ті, ні інші. Аби хоч із мінімальним комфортом пережити зиму, доведеться навчитися економити.  
 
Але спочатку доведеться добряче витратитись на заміну вікон, утеплення фасадів та дверей. Потім подумати про придбання «буржуйки», приготувавшись «відбиватися» від пожежників. Декому доведеться «оптимізуватися» таким чином: всій родині спати в одній кімнаті, яка опалюватиметься. А то й ходити на ночівлю туди, де буде тепло. Не дай Бог...
 
Ігор В’юн, спеціально для Новин Кіровоградщини

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2

Останні новини

17:05

В Кропивницком пересчитают бездомных животных

16:15

В Кропивницком мужчина угнал у соседа авто и помял чужой забор

14:31

В Кропивницком пылал девятиэтажный дом

12:27

Как проходит ремонт моста в Александрии

11:24

На Кировоградщине чиновник требовал от атошников мзду за землю

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2

mkirovograd.comments.ua

block2

mkirovograd.comments.ua
Загрузка...

Партнеры портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине

   © «Комментарии:», 2014

Система Orphus
502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2